bouda Danielka
Deutsch
Zima v penzionu bouda Danielka

Fatbiky na Danielce

FAT BIKE - PŘIJEĎTE TO NATŘÍT BĚŽKAŘŮM

Bez ohledu na to jaký je terén, nebo podmínky, které se Fat biku postaví do cesty, udělá z nemožného možné. Hliníkový rám a super široké pneumatiky. Tato kola se hravě proderou sněhem. Pro letošní sezónu máme pro vás k zapůjčení 2 FATBIKY. Neváhejte a přijeďte si užít krásu bílých Krkonoš ze sedla biku!

Sjezdové lyžování

Penzion Danielka má ideální polohu pro sjezdové lyžování. Penzion je přímo na sjezdovce Portášky s trojsedačkovou lanovkou (délka 1464 metrů s převýšením 350 metrů) a v jejím bezprostředním okolí jsou dva vleky (Vlek Hofer - délka 950 m a vlek Modřín s délkou 530 m). Další vleky jsou nedalako: Sagaserovy boudy a Pěnkavčí vrch. Pro učení nejmenších jsou určeny malé vleky u spodní stanice sedackové lanovky nebo na Sagaserových boudách.

Na sjezdovky v Peci pod Snežkou a na Černou horu jezdí skibusy. Skibusy mají zastávku u dolní stanice sedačkové lanovky a denní i rodinné jízdenky platí ve všech areálech. Kromě skibusů můžete využít i SKI TOUR, což je přejezd mezi Jánskými lázněmi a Pecí pod Sněžkou na lyžích a rolbami (viz SKI TOUR). Aktuální ceny jízdenek najdete na www.skiport.cz.

Bežecké trasy

Od zimní sezény 2013 - 2014 je zprovozněna další část Krkonošské běžecké magistrály od mezistanice na Sněžku (Růžová hora), přes Portášky kolem Pěnkavčího vrchu k horské boudě Jana, dále pod Danielkou až ke Šramlu. Od horské boudy Jana je nový okruh kolem Červeného vrchu. Dále trasa povede do Spáleného mlýna přes komunikaci až ke kostelu v Malé Úpě. Zde je možno využití okruhu Velký Haida a novou trať kolem Kraví hory. Trasa pokračuje k Lysečinské boudě do Albeřic a z Albeřic kolem státní hranice k Rychorskému kříži a kolem Hubertusky až do Žacléře.

Hřebenové túry

Kromě sjezdovek přímo u Danielky je naše bouda ideální jako výchozí místo pro hřebenové túry na lyžích na Sněžku (6 km), Pomezní boudy nebo na Jelení boudu.
Za vhodných sněhových podmínek lze vyrazit na Sněžku i pěšky ;)
Východ slunce na Sněžce je nezapomenutelný zážitek.

Skialpinismus

Pro skialpinisty správa Krnapu povolila několik tras.
Jedna z nich vede z Pece pod Sněžkou přes Obří důl na Sněžku a dolů pod lanovkou zpět do Pece nebo přes Růžohorky a Portášky k nám na Danielku.
Podrobný popis tras najdete na stránkách Krnapu.

Předpověď počasí a lavinová situace

Při plánování horské túry (pěší, bežkařské či skialpinistické) nepodceňujte počasí a doporučení horské služby. Podrobnosti o počasí a o lavinové situaci najdete na stránkách Horské služby.

Fatbike - pronájem fatbiku na boudě Danielka

Hlavní stránka | Foto a video | Zima na Danielce | Ceník | Rezervace | Kontakt || Kalendář akcí

Copyright 2010 Freez s.r.o. - zmrzni svobodný :)