bouda Danielka
Deutsch
Léto v Krkonoších v penzionu Danielka ve Velké Úpě

Pěší výstu na Sněžku

Sněžka (1602 m n.m.)

Varianta přes Obří důl

Tůra Obřím dolem je jedna z nejkrásnějších. Uvidíte Studniční horu, kudy v zimě padají sněhové laviny, srázy pod Úpskou hranou, kde z rašenilinišť u Luční boudy vytéká řeka Úpa. Můžete se zastavit u kapličky, ve které jsou dobové fotoghrafie a je zde popsána historie Obřího dolu. Za pozornost určitě stojí historický důl Kovárna v Obřím dole.

Danielka - Pec pod Sněžkou – Obří důl – Sněžka – Růžová hora – Danielka (náročnější tůra s převýšením přes 740 metrů)

Trasa z Danielky začína po asfaltové lesní cestě, která Vás zavede až do Pece pod Sněžkou (4,5 km). Na křižovatce u Hospody na Peci odbočíte vpravo a po sinici se dostanete k bobové dráze a lanovému centru. Za další kilomet minete staveniště nové dolní stanice lanovky na Sněžku a kolem infocetra KNAPu pokračujete dál směrem k Obřimu dolu. Bouda v Obřím dole, ke které dorazíte asi za 2 kilometry, Vám nabídne občerstvení. Za další kilometr je kaplička (950 m n.m.) s malou expozicí událostí z roku 1897. Tady končí asfaltová cesta a začíná horský chodník, který se začne výrazně zvedat k vrcholu. Od této chvíle Vás ještě čeká až na vrchol převýšení 650 metrů. Další velmi zajímavé místo je historický důl Kovárna, kde se můžete podívat do nitra Sněžky. Bývalá vodárna pro Sněžku je v místě, kde budete křižovat Rudný potok a jeho vodopády. Minete Dixův kříž (kříž věnovaný Štefanu Dixovi, správci bývalé Obří boudy se nachází v závěrečné části Obřího dolu nedaleko bývalé vodárny. Štefan Dix zahynul v lavině dne 1.4.1900.) a již blížíte se ke Slezskému domu (polská bouda s restauraci). A již nás čeká závěrečný výstup k vrcholu. Sněžka - 1602 m n.m.

Zpáteční cesta na Danielku je mnohem kratší. Vede pod lanovku na Růžovou horu a přes Růžohorky (kde na Děčínské boudě nelze neochutnat koláče). Na odbočce do Šramlu se musíte rozhodnout kudy dál. Zda zvolíte cestu Šramlem, kolem potoka, nebo cestu přes Portášky a po sjezdovce dolů k Danielce. To už je pouze na Vás.

Nejkratší varianta - 6 km

Sněžka - 5,5km od boudy Danielka

Výstup Šramlem, starou cestou pro svážení dřeva, přes Růžohorky (s výhledy na Studniční horu) a Růžovou horu s nádherným pohledem na Sněžku.

Danielka - Růžohorky - Růžová hora – Sněžka a zpět na Danielku

Délka trasy Danielka-Sněžka: 6,4 km (zpět stejnou cestou)
Převýšení výstupu přes Šraml: 744 metrů (výstup), 39 metrů (sestup)

Začínáme z Danielky po afaltové cestě k Žlebskému potoku, kde odbočíme na cestu stoupajíci vzhůru podél potoka (ŠRAML) po žluté turistické značce. Krásnou pěšinou lesem dojdeme až na asfaltovou cestu vedoucí z Portášek na Růžohorky. Vydáme se vlevo a po 1 km se otevře úžasný pohled na Studniční horu a Pec pod Sněžkou. Tento pohled můžete obdivovat s nápojem v ruce ze zahrádek místních restaurací na Růžohorkách. Poté již jenom 1,5 kilometru na Růžovou horu, odkud již vidíme 1,5 km vzdálený cíl cesty - Sněžku.

Sněžka - 6,4km od boudy Danielka

Zobrazit místo Danielka - Sněžka na větší mapě

Zpět stejnou cestou nebo přes Portášky a po sjezdovce přímo na Danielku.

Na Sněžku po hřebeni

Trasa s množstvím panoramat, které si lze vychutnat téměř po celé trase z Pomezních bud, přes Sněžku až na Růžovou horu.

Danielka – Spálený mlýn – cyklobusem na Pomezní boudy – Jelení boudy – Sněžka – Růžová hora - Růžohorky - Portášky - Danielka

Hlavní stránka | Foto a video | Zima na Danielce | Ceník | Rezervace | Kontakt || Kalendář akcí

Copyright 2010 Freez s.r.o. - zmrzni svobodný :)